Jak wygląda wstawianie implantu zęba?
Implanty zębów to popularny i skuteczny sposób na zastąpienie brakujących zębów. Są one trwałym rozwiązaniem i mogą być stosowane w celu przywrócenia funkcji, wyglądu i zdrowia Twoich zębów. Jak wygląda wszczepienie implantu zęba?
Co to jest implant zęba?
Implant zęba to sztuczny korzeń wykonany z tytanu, który jest chirurgicznie umieszczany w kości szczęki. Implant pełni funkcję kotwicy dla zastępczego zęba, takiego jak korona, most lub proteza. Implant jest zaprojektowany tak, aby zapewnić silną podstawę dla zastępującego go zęba i przetrwać przez wiele lat.
Proces wprowadzania implantu zęba
Proces wszczepiania implantu zęba rozpoczyna się od badania przeprowadzonego przez Twojego dentystę lub chirurga szczękowego. Podczas badania wykonają oni zdjęcia rentgenowskie i inne zdjęcia w celu określenia rozmiaru i kształtu kości szczęki oraz lokalizacji ewentualnych nerwów. Po ustaleniu, że dany obszar nadaje się do wszczepienia implantu, dentysta lub chirurg szczękowy wykona nacięcie w tkance dziąsła, aby odsłonić kość. Następnie w kości zostanie wywiercony otwór, w którym zostanie umieszczony implant. Następnie implant zostanie wprowadzony do otworu i zabezpieczony śrubami. Jednym z miejsc, gdzie można wykonać implant zęba, jest Gabinet KARP MED.
Po umieszczeniu implantu na miejscu, dentysta lub chirurg stomatologiczny zamknie nacięcie szwami i pozostawi czas na gojenie. W tym czasie następuje osseointegracja, czyli zespolenie implantu z kością szczękową. Proces ten trwa zazwyczaj kilka miesięcy, zanim zostanie zakończony. Po jego zakończeniu można przymocować do implantu nowy ząb.
Zalety i wady implantów zębowych
Istnieje wiele zalet wszczepienia implantu zęba, w tym poprawa wyglądu, lepsza zdolność żucia, poprawa mowy i większy komfort w porównaniu z tradycyjnymi mostami lub protezami. Dodatkowo, implanty są zaprojektowane tak, aby wytrzymać wiele lat przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji.
Istnieją jednak również pewne wady związane z uzyskaniem implantu zęba. Należą do nich: wyższy koszt w porównaniu z tradycyjnymi mostami lub protezami, dłuższy czas gojenia ze względu na osteointegrację oraz potencjalne komplikacje, takie jak infekcja lub uszkodzenie nerwu podczas operacji. Dodatkowo, nie każdy nadaje się do wszczepienia implantu ze względu na warunki medyczne lub inne czynniki, które mogą uniemożliwić pomyślną osseointegrację.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana