Znieczulenie komputerowe w stomatologii
Eliminacja bólu w leczeniu stomatologicznym jest kwestią priorytetową. Okazuje się, że nawet 98% Polaków boi się wizyt u dentysty, a 15% cierpi na dentofobię, najczęściej wywołaną właśnie strachem w obliczu bólu podczas leczenia zębów. W nowoczesnych gabinetach stomatologicznych coraz częściej stosowane jest znieczulenie komputerowe. Na czym polega i czy pacjenci powinni przestać mieć obawy w zakresie profilaktyki prozdrowotnej uzębienia?
Co to jest znieczulenie komputerowe wykorzystywane w stomatologii?
Pacjenci poddawani leczeniu stomatologicznemu, najczęściej otrzymują znieczulenie miejscowe, które pozwala na przeprowadzenie wszelkich zabiegów przy zachowaniu optymalnego komfortu i bez uczucia dolegliwości bólowych. Znieczulenie miejscowe, w tej nowoczesnej odsłonie stosowane jest przy wykorzystaniu komputera. Jest to metoda nieinwazyjna, w pełni bezpieczna, do tego precyzyjna, szybka i całkowicie skuteczna. Może być stosowana nawet przy małych ubytkach.
Na czym polega znieczulenie komputerowe?
Stomatolodzy z przychodni stomatologicznej Dental wyjaśniają, że podanie znieczulenia miejscowego przy wykorzystaniu komputera jest praktycznie nieodczuwalne. W pierwszym etapie na dziąsło w miejscu leczenia zęba stosowana jest specjalna maść znieczulająca. Właściwe znieczulenie podawane jest z zastosowaniem innowacyjnego systemu komputerowego. Program mikroprocesora pozwala dobrać i kontrolować ilość dawkowanego preparatu przeciwbólowego. Środek znieczulający jest dozowany z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb pacjenta. Dzięki temu udaje się zniwelować zjawisko tzw. rozpierania tkanek dziąsła, które jest typowe przy podawaniu znieczulenia w sposób tradycyjny, czyli strzykawką.
Zalety znieczulenia komputerowego
Znieczulenie komputerowe jest przede wszystkim dawkowane indywidualnie, niezwykle precyzyjnie i bezboleśnie, a pacjent nie odczuwa w związku z tym żadnego dyskomfortu. Co ważne, podawane jest z zastosowaniem systemu elektronicznego, niweluje także wystąpienie ewentualnych skutków ubocznych, takich jak odrętwienie dziąseł i w obrębie całej jamy ustnej.
Ból zostaje zredukowany do minimum, co wiąże się również ze znacznym zmniejszeniem stresu podczas wizyty u stomatologa. Ma to ogromne znaczenie szczególnie w przypadku tych najmłodszych pacjentów. Warto dodać, że zastosowanie znieczulenia komputerowego nie wywołuje obrzęku, opuchlizny ani dolegliwości bólowych już po wykonanym zabiegu leczniczym. Nie ma żadnych przeciwwskazań do wykorzystania znieczulenia miejscowego przy zastosowaniu nowoczesnego programu komputerowego, chyba że pacjent z różnych względów nie może przyjąć go w ogóle.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana